Psy - podstawowe informacje i ciekawostki

www.psy.edu.pl

Pinczer miniaturowy

Pinczer miniaturowy to rasa pochodząca z Niemiec. Mają sierść krótką, przylegającą do grzbietu i lśniącą. Pinczery są rude albo czarno-rude. Jest proporcjonalnie zbudowany, uszy ma wysoko osadzone, a postać zamyka się w kwadracie. Są bardzo nieufne w stosunku do obcych. Gdy zobaczą jakiegoś intruza to natychmiast to ogłaszają głośnym szczekaniem.

Pinczer to bardzo żywy i wesoły piesek. Uwielbia spacery, jest mądry i przywiązuje się tylko do jednego członka rodziny i to wcale nie musi być osoba, która go karmi i pielęgnuje. Przedstawiciele tej rasy muszą być żywione pokarmem odpowiednio bogatym w NNKT oraz witaminy. Pinczerom należy obcinać pazurki co kilka miesięcy, a także kontrolować u weterynarza stan kamienia nazębnego, który bardzo doskwiera tej rasie. Sierść nie wymaga zbyt dużo pielęgnacji, wystarczy odpowiednia dieta, która pozytywnie wpływa na wygląd włosków. Rasa ta bije rekordy popularności zarówno w Polsce jak i na świecie. Najczęściej wykorzystywany jest jako pies do towarzystwa.

Pinczer

» ron777 [na] tlen.pl «


Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości treści prezentowanej na łamach niniejszego serwisu w formie elektronicznej, papierowej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest surowo zabronione i będzie ścigane prawnie z pełną bezwzględnością.